Szkoła Focusingu (2024/2025)

Zapraszam Cię na Szkołę Focusingu (20 tygodni zajęć)

 

Zacznijmy od tego, czym jest sam Focusing:

Jest to praca psychologiczna w modelu humanistyczno-doświadczeniowym. Focusing to praca z ciałem, czuciem, odczuwaniem, a przez nią praca z energią psychiczną, która przejawia się w procesach mentalnych i procesach ciała. Wynikiem Focusingu jest uwolnienie energetyczne, zmiana nastroju i poczucie spójności. Focusing prowadzi do połączenia z naszym wewnętrznym sensem, którego często długo szukamy na zewnątrz.

Focusing to też brama do nieświadomości. Możemy szukać z nią kontaktu i dostrojenia do niej, wtedy nas prowadzi i otwiera nowe światy. Czasem nie umiemy z nią nawiązać kontaktu i część naszej życiowej energii jest niedostępna i nieznana, co wpływa na emocje, relacje i zdrowie.

Jak wyraziła to Ann W. Cornell autorka książki “Focusing. Mądrość ciała”, Focusing jest jak słyszenie szeptu ciała, zanim ono zacznie krzyczeć.

 

W czym terapeucie może pomóc Focusing?

Doświadcz takiej głębi empatii i czucia jakie oferujesz innym, jakie inni doświadczają dzięki Twojej uwadze i wrażliwości. Teraz możesz doświadczyć swojej wrażliwości i empatii w kontekście focusingu i umiejętnym, kształconym krok po kroku procesie empatii i głębokiego słyszenia, czucia i rozumienia.

 

Co mówią o szkoleniu uczestnicy?

“Focusing to znakomita praktyka pogłębiania samoświadomości, którą od kilku lat sama stosuję. (…) To nieocenione narzędzie rozpoznawania i przekształcania symptomów w ciele w jasny przekaz a dojmujących stanów emocjonalnych w ulgę. Tak to działa!! Kto rozważa studiowanie terapii traumy, niech zacznie od Focusingu. Kto pracuje z ludźmi i nie chce się wypalić zawodowo – polecam Focusing. Kto chce samodzielnie, a w przyszłości w parze z wybraną osobą towarzyszącą, mieć łatwo dostępne i nieodpłatne (!) źródło kojenia i poprawy samopoczucia, niech się zapisze na szkolenie z Focusingu.” (uczestniczka szkolenia w 2016 roku).

 

Harmonogram szkolenia:

Program roku wstępnego to 20 tygodni nauki Focusingu i pracy z częściami oraz rozpoznawanie i mediowanie relacji między nimi.

 

Szkoła ma bardzo praktyczny charakter. Uczy umiejętności. Nauka obejmuje 4 poziomy zaawansowania (w przyszłości zostanie poszerzona o piąty poziom), na których stopniowo nauczane są kolejne umiejętności odnoszące się do kontaktu ze sobą, swoim czuciem i byciem z nim w relacji.

 

Termin szkolenia: wybrane czwartki (20 zajęć) 18:50-21:00 w okresie: listopad 2023 – maj 2024.
Szkolenie w formie online.

 

Cena i zapisy na szkolenie:

3920 złotych (czyli średnio jedno szkolenie 2 godzinne kosztuje mniej niż 200 złotych).

Zapisy przez formularz: https://forms.gle/TXETGh5QdJ7yMscy8

Zapisz się już dziś – w tym momencie nie wiadomo, kiedy ruszy kolejna edycja szkoły.

 

 Prowadząca szkolenie:

Agnieszka Klimek – certyfikowana nauczycielka Focusing, w tym Focusingu Relacji Wewnętrznych oraz psychoterapeutka psychoterapii zorientowanej na Focusing (FOT). Prowadzi psychoterapię w oparciu o felt sense oraz różne modele konceptualizowania urazu psychicznego oraz traumy prostej i złożonej. Udziela sesji indywidualnych Focusingu od 2016 roku.

Ukończyła 10 lata szkoleń z Focusingu
– z Focusingu Relacji Wewnętrznych przy The International Focusing Institute w Nowym Yorku, USA, 2 letnie szkolenie z psychoterapii zorientowanej na Focusing w The London Focusing Institute.

Praktykuje to podejście od 2012 roku. Łączy je z terapią traumy wg Somatic Experiencing, EMDR i Brainspotting i System Wewnętrznej Rodziny.

Jest również psychoterapeutką w postjungowskim nurcie Psychologii Procesu i pracuje pod superwizją.

Przetłumaczyła z j. angielskiego książkę Ann Weiser Cornell „Focusing. Mądrość ciała. Przewodnik po emocjonalnym uzdrawianiu siebie“.

 

Zapisz się do Szkoły Focusingu przez formularz: https://forms.gle/TXETGh5QdJ7yMscy8

Promocja do 5 listopada: jeśli wspólnie zapiszesz się z drugą osobą na Szkołę Focusingu, to oboje możecie liczyć na rabat 20%.

Jeśli masz jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem: Agnieszka.Klimek@focusing.pl